NAŠI KONĚ

 

Sigi Sh-arab


 * 2.3.1998
 O: 2680 Koheilan IV – 46
 M: JM 4522 Arabka (Arri) po 3154 Siglavy Bagdady – 21
 Majitel: Jana Prokopová

 Siginek je Zuzčin první kůň a největší miláček. Je koněm jednoho majitele. Navštěvují předváděčky a snaží se   NHS prezentovat na koňařských akcích. Sigi má rád svůj klid a dobré jídlo. Nemá rád příliš zájmu kolem své osoby a neznámé předměty, které ho děsí.

————————————-

Sascoota (Šiška) – americký klusák

 * 29.3.1996
 O: Scooter (S)
 M: Saragoza
 Majitel: Jana Prokopová

 Kobylce se už ani jinak než „Šiška“ neřekne. Je moc hodná na lidi – mazlík. Lechtivá při sedlání a nasedání což vyjadřuje nevybíravým šklebením. Na koně je přísná, ale když jí dají pokoj u jídla tak není problém…většinou. Jezdí rekreačně na vyjížďky, absolvuje též práci ze země. Jezdí se na ní na ohlávce (udidlo už neměla roky – nenávidí ho), s westernovým sedlem. Je to úžasná profesorka, jemná na pobídky, naprosto spolehlivá v terénu. Neleká se, je nezávislá na koních příjemně temperamentní.

————————————-

Shrek

*10.3.2005
O: Duck QH x hucul
M: Šárka A 1/1
Majitel: Monika Prokopová

Shreček přesně vystihuje přísloví „darovanému koni na zuby nehleď“. Dostali jsme jej totiž darem právě kvůli jeho kouzelnému předkusu. Bezvadný kamarád, milý jemný, ochotný. Občas ho přemůžou huculské geny, ale co už :-)

————————————-

Sharka – minihorse


 * 2.2. 1999
 O:
 M:
 Majitel: JK Ranč Loučka

Sharka (čti Šárka) je miloučkým maskotem ranče. Tahá sulku a učí ty nejmenší, ale i všechny ostatní jak příjemný může být první kontakt s koněm. Může se pochlubit zvláštním zbarvením „blue roan“, kdy na jaře a na podzim ji potkáte v bílém, zatímco léto a zimu táví v černém kožíšku.

————————————-

Badyán ze zaváté samoty – minishetland


 * 2007
 O :
 M :
 Majitel: Alžběta Kytnerová

 Báďa je čistokrevný minishetland, dělá milou společnost a velkého ochránce své kamarádce Sharce. Pomáhá jí  zároveň plnit úlohu maskota stáje a oblíbence těch nejmenších koňáků.

————————————-

Lady Violence Olena- QH


 * 2005
 O: April Doc Olena
 M: Lucie
 Majitel: Monika Prokopová

 Chili (jak je kobylce přezdíváno) přišla na ranč původně na výcvik. Situace se vyvinula tak, že přešla do majetku ranče a těší se zde velké oblibě. Nyní je březí po Silver Bueno Chex (QH).

————————————-

To Go Legend

.

*4. 10. 1997
O: Drest To Impress
M: Dazzle Me Moore
Majitel: Monika Prokopová

text