Ekoškola na ranči

Program Ekoškola na ranči prohlubuje u dětí povědomí o životním prostředí a učí je vnímat věci a děje v souvislostech. Chceme děti aktivně zapojit do prožitku a probudit v nich osobní zájem o okolní dění. Cílem je, aby výukové programy inspirovaly a působily na tři složky dětské osobnosti. Na jejich rozum, srdce a cit. Klademe velký důraz na přímý pobyt dětí v přírodě, aby mohly rozvíjet vnímání pomocí všech smyslů a tak si vytvořit pozitivní zkušenosti z kontaktu s přírodou, se zvířaty a tím i vytvářet pozitivní vztah k naší planetě Zemi. Malí i velcí návštěvníci poznají život na ranči, vezmeme je přímo mezi zvířata, kde si povíme zajímavosti o jejich životě a péči o ně.

Farma a hospodářská zvířata

Prohlídka domácích zvířat,jejich rodin a zázemí. Přednáška o jejich životě přizpůsobená věku návštěvníků, dozví se jak se jednotlivé zvířecí rodiny jmenují, jakou péči vyžadují, čím se krmí, co je pro ně nebezpečné a čím jsou nám zvířata užitečná. Děti si zvířátka mohou pohladit, případně nakrmit.

Délka prohlídky: 120 minut
Věk: 5 – 12 let
Cena za exkurzi: 3.000,- Kč

Max. počet účastníků: 24

Chov a výchova koní

Program zaměřený na koně návštěvníkům umožní kromě prohlídky a přednášky o životě koní v jejich domácím prostředí, také možnost koně si pod dohledem lektora sami vyčistit, pohladit a nakrmit. V rámci prohlídky je vystoupení s koněm na hudbu.

Délka prohlídky: 120 minut
Věk: 5 – 12 let
Cena za exkurzi: 3.000,- Kč
Max. počet účastníků: 24

Farmářův rok

Program provede děti celým rokem života na farmě - od zasetí plodin, rození mláďat, ekologické péče o půdu, sběru bylin,až po zimní období. Děti se dozví jak ovlivňujeme přírodu a příroda ovlivňuje nás. Co nám přináší střídání roční období, prozkoumají hospodářská zvířata, zjistí čím se krmí, kde se potrava pro ně bere. Jaké druhy zvířat člověku slouží a jaký užitek nám přinášejí. Proč sázíme stromy a jak pečujeme o zpěvné ptactvo. Prohlédneme si několik druhů ptačích budek. Jaká zvířátka a hmyz jsou na zahradách potřebná – jak si je na zahradě udržíme a jak o ně pečujeme.

Délka prohlídky: 150 minut
Věk: 5 – 12 let
Cena za exkurzi: 3.000,- Kč
Max. počet účastníků: 24